Často kladené otázky

Pokud je Vaše přípojka nefunkční, nebo je její funkčnost nějakým způsobem omezena, zkontrolujte zapojení všech kabelů. V případě, že používáte Wi-Fi router, zkontrolujte funkčnost Wi-Fi na svém připojeném zařízení.

Wi-Fi router můžete zkusit vypnout vytažením z elektrické zásuvky a zase jej zapnout, v žádném případě však nepoužívejte tlačítko RESET. Vymažete tak všechny v routeru nastavené údaje.

Pokud je s připojením i nadále problém, volejte na linku 777 774 784 , nebo nám hlaste formou SMS na linku 777 774 780

V případě výrazně snížené rychlosti internetového připojení postupujte dle pokynů výše. Podívejte se také, jestli není problém v samotné domácí Wi-Fi síti, která může rychlost internetu výrazně snižovat.

Veřejná ip adresa vám umožní unikátní identifikaci, díky které máte ke svému zařízení přístup odkudkoliv. Pak není problém připojit se třeba ze zahraničí ke svému síťovému disku nebo k systému chytré domácnosti a ovládat kamerový systém nebo topení, jako byste byli doma.

Příplatek za veřejnou IP naleznete v kompletním ceníku služeb.

Pokud máte více než jeden počítač, nebo nechcete být omezováni kabelem. Wi-Fi router má 4 porty pro připojení počítačů a anténku, ke které se může přes Wi-Fi připojit libovolné zařízení, které to umožňuje (chytrý telefon, tablet, notebook). V rámci bytu nebo kanceláře tak není potřeba používat pro připojení k internetu kabel.

Bezdrátové wifi sítě využívají pásma 2,4 a 5 GHz. Router podporující duální provoz, tedy 2,4 a 5 GHz, vám umožní připojit zařízení tak, abyste za každé situace dosáhli co nejvyšší přenosové rychlosti, prostupnosti a stability připojení. Výsledkem bude rychlý bezdrátový internet pro všechna zařízení, která u vás v domácnosti máte.

Pro ověření rychlosti doporučujeme využít server www.speedtest.net nebo www.wifiman.com. Jeden z těchto serverů vám poskytne nejpřesnější údaje naměřených hodnot.

Jak vás připojíme?

1

Anténa

Buď využijeme stávající anténní tyč nebo tyč společné televizní antény, nebo na střechu nainstalujeme vlastní zařízení, nejčastěji komínovou pásku.

2

Rozvody

Kabel přivedeme dostupnými trasami až k Vám do bytu, kde jej zakončíme wifi routerem.

3

Wifi router

Nastavíme wifi síť u vás doma, abyste mohli internet okamžitě používat.

Jak zapojit napájení PoE injektor?

Cambium Networks Poe injektor

Mimosa Poe injektor

Mikrotik Poe injektor

Mikrotik Poe injektor